האירועים שלנו

השבחת הערך התרבותי של מבנים

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

סמינר: איך לעודד סביבה בנויה בעלת איכויות תרבותיות גבוהות יותר

seminar2

האדריכל צור ברק, הצלם יהודה אלטמן ואיש האסטרטגיה התקשורתית מעין נוה הקימו את ארגון WWWW שמטרתו לקדם את המושג "ערך תרבותי" בעולם הבניה. “אנו כאן כדי להוכיח כי מבנים בעלי ערכים תרבותיים גבוהים יותר יתנו ערך כלכלי גבוה יותר ליזם, לעיר ולדייר”, נכתב בדף הבית של הארגון. הכוונה היא לתת לנכסים נדל"ניים ערך תרבותי, ולהפך: לתת לערך התרבותי שווי כספי.

מהו ערך תרבותי של מבנה?

זהו ערך שנמדד בחיבור הרגשי שנוצר בין המתבונן או הדייר ובין המבנה, המתחם או השכונה. במילים אחרות, כמו כל יצירת אמנות גם ערכו התרבותי של מבנה הוא חוויה חושית, אסתטית ורגשית שהיוצר מצליח לעורר במי שמתבונן או חי במבנה.

למה להשביח ערך תרבותי של מבנה?

השקעה בערך התרבותי תיצור חיבור רגשי של הלקוח עם המבנה. עם תכנון מדויק וניהול נכון, אפשר להעביר את הסיפור היחודי והמיוחד של המבנה/מתחם, להשביח את ערכו הכלכלי ולמנף אותו. זאת אומרת שכדי לאפשר יצירה אדריכלית איכותית בישראל, יש ליצור ערכים גבוהים ו-ROI משמעותי לכל הצדדים: ליזמים, לאדריכלים, לדיירים ולחברה.

כדי להמחיש את הרעיון, אפשר לקחת לדוגמה את מיזמי המגורים. אנשים שמחפשים דירה או בית לקניה נמצאים בתקופה מאוד יצירתית שבמהלכה הם בודקים מה חשוב שיהיה להם בבית, מה הם אוהבים ומה מרגש אותם. אם ישופר הערך התרבותי של מיזמי מגורים, יוכלו היזמים להדגיש את ההיבטים היצירתיים של המיזם ובכך לספק את הצרכים המדויקים של הלקוחות. תהליך כזה, אם מנוהל נכון, יכול ליצור בלקוחות גאוה ושמחה בקניה שעשו, ולגרום להם לפרסם את המיזם ברבים ולהמליץ לאחרים שיקנו גם הם. כך, יקבל המבנה חשיפה טובה ויוכר כמיזם תרבותי איכותי.

seminar5

הסמינר

במטרה לקדם בישראל יצירה תרבותית אדריכלית איכותית, יצר ארגון WWWW סמינר שאורכו כ-5 שעות שנועד לאדריכלים, למעצבים וליזמים. מה בתכנית:

- הכרות עם עולם המושגים והדוגמאות של הערך התרבותי של מבנה
- ביקור במבנים בתל אביב שעברו השבחה תרבותית
- מפגש עם יוצרים מתחומים שונים ופיתוח דיון על יצירה בעלת ערך תרבותי
- דיון והצגת כלים להפיכת מבנה אדריכלי לבעל ערך תרבותי גבוה יותר

Picture2

הסמינר נועד בעיקר לגרות את המחשבה ולפתוח צוהר אל עולם המושגים והאפשרויות בתחום הזה. משתתפי הסמינר הם למעשה שותפים מלאים ביצירת סביבת דיון איכותית, פתוחה ויצירתית המעצימה יוצרים בעולם הנדל"ן. המסרים, התכנים והמיקום של הסמינר נקבעים בשיתוף פעולה עם מזמין הסמינר במטרה לאפשר גמישות ולהתאים אותו לקהל היעד הספציפי.

להזמנת סמינר, צרו אתנו קשר: info@kashtan.co.il או 08-9183500

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם