האירועים שלנו

המשרד המתוכנת, אנשי העתיד

חזרה לכל מאמרים > facebook twitter plus mail fax

האם אתם קוראים שורות אלה בזמן ישיבה אל שולחנכם במשרד? אם לא, אולי תעדיפו לחזור ולקרוא אותן כשתהיו שם.

אם אתם כן במשרד – הסתכלו סביב. מה הדבר הראשון שצד את מבטכם? אנחנו בטוחים שזאת לא התאורה. או אולי כן? יתכן שמעליכם ניצבת נורה מהבהבת, אולי האורות בהירים מדי או גרוע מכך, יתכן שאין לכם כלל תאורת עבודה. אנו מבלים זמן כה רב מחיינו במקום העבודה עד שבדרך כלל איננו שמים לב מתי התאורה פועלת כמו שצריך – אבל ללא ספק שמים לב כשהיא אינה פועלת כשורה.

גופי תאורה מבוססי לד לתאורת פנים

דמיינו לכם עולם…

מה יקרה אם לעולם לא תצטרכו לדאוג עוד לנורת התאורה הדולקת מעל ראשכם? האם לא יהיה נפלא אם התאורה תוכל להגיב ולהתאים את עצמה לדפוסי העבודה האישיים שלכם, או לתנאי מזג האוויר? מה תאמרו על מערכת שתפעל בעצמה, תעשה כל מה שיתבקש ממנה ותדאג לכך שנהיה מרוצים במשרד? מערכת שתדרוש פחות תחזוקה ותפחית את רמות הלחץ שלנו במקום העבודה. ובכן, היום לפחות חלק מזה הוא כבר מציאות.

מערכת Connected Light של פיליפס מאפשרת לכם לשלוט ולהתאים את התאורה של כל הבניין בליחצת כפתור, בהתאם לצרכים שלך ושל עמיתיך לעבודה. המערכת יכולה גם לגלות כמה אנשים נמצאים בשטחי המשרד ולאסוף מידע אודות מידות החום בבניין. המידע ישותף עם מערכות אחרות כדי לכוונן את החימום או את מיזוג האוויר בהתאם לנתונים. עם זאת, היתרון הגדול ביותר הוא שהמערכת מאפשרת לכם לבצע התאמה אישית של סידורי התאורה מהטלפון החכם שלכם, שנקבעו על פי ההעדפות האישיות שלכם על ידי… ובכן, על ידכם.

המשרד של פיליפס

בעתיד, מערכת תאורת משרד מחוברת תוכל להפוך את המשרד למקום שבו התאורה משתנה באופן אוטומטי כדי לדאוג לנוחות המרבית שלכם לאורך כל היום. היא תוכל לספק תאורה אשר, אם תגיעו בבוקר לאחר שישנתם ולא שמעתם את השעון המעורר, תבין את כאבכם ותשתנה כדי לעזור לכם להתעורר. לחלופין, היא יכולה לתת לכם דחיפה קלה כדי שתצאו מהמשרד בזמן על ידי מעבר לגוון מעודן יותר.

רגע (עתידי) בחיים

בוא נאמר שהשולחן שלכם נמצא ליד חלון. נוף נפלא (או שלא…) של השמש בצהרי היום, מוסתרת על ידי בוהק נוסף המגיע מתאורת המשרד שלך. מה אם מערכת  Connected Light שלכם תוכל אוטומטית לנטר את רמות האור המגיעות מהחלון ולספק אור טבעי יותר בימים שבהם גשום וסגרירי בחוץ? נראה כאילו רובוטים השתלטו על המערכת, נכון? ובכן, במשרד העתידי מערכות התאורה יהיו מסוגלות לבצע פעולות מהסוד הזה בדיוק. לא תקבלו עוד כאב ראש מתאורה מסנוורת, ולא תאלצו עוד לאמץ את עיניכם כדי לראות את המחשב; במקום זה, תקבלו בדיוק את התאורה הנכונה.

לא משנה היכן אתם נמצאים במשרד, מערכת Connected Light אוספת נתוני שימוש אנונימיים בנוגע לתפוסת החדר ושינויי האקלים, מקלה על מנהל המשרד להפנות משאבים למקומות שבהם הם נדרשים ביותר – וכך הופכת את חיי המשרד לשמחים יותר בשביל כולם. אך מה יכולה להיות המשמעות בשביל המשרדים שבהם בסופו של דבר יעבדו ילדינו? יתכן שהמערכת תיתן מענה לבעיה שכולנו התמודדנו איתה כשניסינו למצוא חדר ישיבות ריק, אך לא ידענו אילו חדרים זמינים בפועל. מערכת כזו עשויה, בעתיד, לתקשר עם יומן חדרי הישיבות של החברה כדי לעזור לכם למצוא חדר ישיבות ריק שלא הוזמן. חסל סדר דאגות האם החדר בשימוש או לא – פשוט תדעו מהתבוננות בצבע תאורת החדר!

תאורה דנמית במשרד 2

מערכת תאורת המשרד המכוונת יכולה בסופו של דבר לאפשר לשטחי העבודה שלנו לעשות את כל הדברים הללו עבורנו, ועוד. השמים הם הגבול

לפרטים ניתן ליצור קשר עם גולן שדה נייד: 052-5550005 מייל: golans@led.co.il

כתבות נוספות שעשויות לעניין אתכם