אודות חברת NES

נס תאורת לדים הוקמה בשנת 2001 ע"י איאן רובין והייתה למעשה הסנונית הראשונה בישראל בתחום טכנולוגיית הלד. מאז ימיה הראשונים ייצגה נס תאורת לדים את החברה האמריקאית Color kinetics אשר מאוחר יותר חברה לענקית התאורה – PHILIPS. נס תאורת לדים מייצגת כיום בישראל בייצוג בלעדי את מובילת ענף תאורת הלד – חברת PHILIPS, וכן את SAMSUNG ו- LG הקוריאניות. 

ההתפתחות הטכנולוגית בתחום תאורת הלד, אשר באה לביטוי בשיפור איכות ההארה לצד ירידת מחירי המוצרים, הביאה למעשה למהפכה של ממש בענף התאורה. המעקב הצמוד של חברת נס אחר ההתפתחות הטכנולוגית והיכולת להבדיל בין מוצרי איכות, יעילים, לבין מוצרי לד ירודים, הביאה את חברת נס לחזית הפרויקטים המשמעותיים בישראל: בניין עיריית ת"א, היכל המשפט בי-ם, סיטי בנק ואיצטדיון אם המושבות, מייצגים את חזון החברה – מובילת ענף במתן פתרונות תאורה כוללים, מקצועיים, איכותיים, מגוונים ומתקדמים, באמצעות כח אדם מיומן ושירותי, ממוקדת צרכי לקוחות. מגוון הפתרונות הינו רחב ויצירתי והוא כולל בין השאר תאורה טכנית ותאורה עיצובית. על מנת לספק את הפתרון הנכון ביותר צוות חברת נס ילווה את הפרויקט החל משלב התכנון, דרך זיהוי הצרכים הייחודיים וכלה בליווי ההתקנה והאחזקה שוטפת.

הצוות שלנו לכל הצוות

גילי ויונטה

סמנכ"ל שיווק ומנהל חטיבת התעשייה
חובב יין וספורט ימי

עדי פרנקל

מנהלת משאבי אנוש
תמיד מחפשת אנשים טובים

רועי פלג

סמנכ"ל תפעול ושרות

ההיסטוריה שלנו

הכול התחיל לפני 80 שנה בתל אביב.

עם סיום תקופת הצנע ב- 1959 הצטרפה י. קשטן חומרי חשמל בע"מ כחברה ה- 12 בלשכת המסחר, ההצטרפות נתנה ל'קשטן' אישור בלעדי ליבוא ציוד חשמל ובכך הפכה את החנות לסיטונאות, שמכרה ציוד למתחרים במחיר מוסכם. ההתפתחות של החברה הייתה איטית ומושכלת תוך הימנעות לקחת נציגות של מותגי על, שהכתיבו מדיניות מסחר שהייתה מבטלת את אופייה המשפחתי והתל אביבי של החברה.
ברבות הימים ולמרות בריאותו הלקויה של האב יצחק הוא לא וויתר להגיע בכל יום לעבודה ולנהל את החברה ביד רמה, בועז בנו סעד אותו שנים עד פטירתו של יצחק קשטן מסיבוך של מחלה בשנת 1980. מיד לאחר מכן, נטל בועז את המושכות והמשיך בפיתוח החברה, שני מהלכים מרכזיים תרמו למינוף פעילות החברה.
הראשון שיתוף הפעולה עם קצנשטיין אדלר והקמת חברת אסטרגל בע"מ, שנוסדה בשנת 1968 כחברה בת בקבוצת קצנשטיין אדלר, וכיום היא נמצאת בבעלות קצנשטיין אדלר ושות' מקבוצת אלקו, וי. קשטן חומרי חשמל בע"מ. אסטרגל, שעסקה עם הקמתה בייבוא ושיווק של ציוד מיתוג ופיקוד ללוחות חשמל, הייתה בין החברות הראשונות שפעלו בענף וכך ניתנה לה ההזדמנות ליצור קשרים עסקיים עם יצרנים בינלאומיים מהשורה הראשונה.
השני, בתערוכת אלקטריס באנגליה נפגש בועז עם בעלי חברת פרידלנד המובילים באירופה בייצור ושיווק פעמונים ביתיים, שהפיקו מנגינות מיוחדות. מהלכים אלו פתחו שווקים חדשים ורחבים והביאו לביסוסה של החברה ושגשוגה.
עסקה מתמשכת ובולטת במיוחד באותה תקופה בוצעה עם הכוח הרב לאומי שניכנס לסיני אחרי מלחמת ששת הימים, כבלי תקשורת וחיישנים שיובאו והוטסו בג'מבו במיוחד לישראל עלתה רבע מיליון שקל, סכום עתק באותם הימים.
יחד עם החברה התרחבה גם המשפחה בועז נישא לנורית בשנת 1967 ונולדו עופר 1970, איתי 1973 ולירון 1989.
כיום עופר ואיתי מנכ"לים משותפים ובועז יו"ר הקבוצה.

קורותיה של משפחת קשטן שזורים, בהקמת ופריחת של העיר תל אביב יפו.
להתפתחות הגדולה של העיר תרמו העלייה הרביעית והעלייה החמישית (1924-1939) שבהן זרמו לעיר עולים רבים ממרכז אירופה. בתקופה זו היא החלה לקבל את הצביון הבורגני-בלייני שלה. בין העולים שני חברים בני 10 אברהם אושרוביץ ויצחק קשטן, עם התבגרותם נשלחו ללמוד את מקצוע 'החשמל' .
בסיום לימודיהם עבדו השניים כמתמחים במפעל של סימנס ובשנת 1932 קיבלו כל אחד 25 לירות סטרלינג ויחד פתחו את חנות החשמל ברחוב אלנבי 121, כשהרחוב היה מדרכה והרבה חול. עד מהרה חזר אברהם לתחום הטקסטיל ויצחק נשאר לנהל את חנות החשמל. ציוד שנמכר יובא מאנגליה, צ'כיה ומעוד מדינות באירופה וכלל מפסיקים משוריינים, מפסיקים ביתיים, נתחים מחרסינה קופסאות וצינורות מבקליט ומתכת. קשה לדמיין איך עושים יבוא ללא דואר אלקטרוני אלא רק במכתבים, כשלא היו כמעט טיסות ואלו שהיו היו יקרות מאוד והסחורה הגיעה בארגזים לנמל והמתינו להעמסה ופריקה. הציוד נמכר לקבלניים שבנו מפעלים, בתים פרטיים, להגנה ומאוחר יותר למשרד הביטחון, אז גם הפיק יצחק את הקטלוג המקצועי הראשון.
ב- 1956 הפכה י. קשטן חומרי חשמל לחברה בע"מ.
ב- 1963בועז קשטן נשלח ללמוד 'חשמל' בבית ספר מקצועי, זאת למרות שלא היה מקובל באותה עת שילדים 'צפוניים' ילמדו מקצוע ולא לימודים עיוניים. בקיץ היה בועז מצטרף לאביו לעבודה בחנות ועם הכסף שהרוויח קנה בעיקר מודליים וטיסנים, תחביב שהוא אוהב עד היום.
לשכת המסחר הוקמה בשנת 1919 על רקע מצב כלכלי חברתי ופוליטי קשה, חברו מספר יזמים יהודים בתל-אביב והחליטו לפעול לקידום המסחר בפלשתינה. אז הונחו היסודות לגוף שהפך ברבות הימים ללשכת המסחר העברית. במאי 1936 הוקם ביזמת לשכת המסחר ואחרים הנמל העברי הראשון- נמל ת"א אשר הוקם מתוך צורך לשחרר את הסוחר היהודי מהתלות בספק הערבי ולפתוח אפיקים חדשים למסחר.